Теми | DW
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама
Реклама
Реклама
Nord-Mazedonien: Venko Filipce, Gesundheitsminister (Regierung Nordmazedonien)

Филипче: Совеста на граѓаните никој не може да ја контролира

Coronavirus Symbolbild (Reuters/D. Ruvic)

Нови 89 заразени и седум жртви на коронавирусот

 Zoran Zaev, Parteivorsitzdender der SDSM Nord-Mazedonien (DW/P. Stojanovski )

Заев најавува избори на 5 јули

Nord-Mazedonien Skopje Coronavirus (DW/P. Stojanovski)

Комисијата ќе го анализира растот на новозаболени

Nord-Mazedonien Skopje | Coronavirus | Entnahme Abstrich Corona-Test (DW/P. Stojanovski)

Скопје и Тетово во четврта фаза на трансмисија на Ковид-19

Гледај видео 01:02

Повеќе видео прилози

Казниво „селфи“ со диносауруси

Казниво „селфи“ со диносауруси

USA Minneapolis | Tod George Floyd nach Polizeigewalt | Ausschreitungen & Protest (Reuters/L. Jackson)

Минеаполис не се смирува

Коронавирус: Завеса за безбедно гушкање на баба

Коронавирус: Завеса за безбедно гушкање на баба

Белиот континент позеленува

Белиот континент позеленува

Deutschland Berlin Kudamm in Corona-Zeiten Restaurant Reinhardts (DW/S. Bartlick)

Коронавирус: Како работат рестораните и баровите во Германија по повторното отворање

Реклама
Гледај видео 01:00

Повеќе видео прилози

Затвор или огромни парични казни за неносење маска

Затвор или огромни парични казни за неносење маска

„Тука сум за две минути“

„Тука сум за две минути“

Држи дистанца!

Држи дистанца!

Како да разговарате со децата за коронавирусот?

Како да разговарате со децата за коронавирусот?

Како правилно се мијат рацете!

Како правилно се мијат рацете!

Italien | Coronavirus: Leere Stühe und Tische in Venedig (picture-alliance/dpa/AP/LaPresse/A. Marinoni)

Невидена Венеција

Спремна ли е Германија да спречи епидемија од коронавирус?

Спремна ли е Германија да спречи епидемија од коронавирус?

За „Медена земја“ знаат и во селата во Пацификот

За „Медена земја“ знаат и во селата во Пацификот

повеќе

Северна Македонија

повеќе

Свет

повеќе

Економија

повеќе

Панорама